Prohra s favoritem a nervy drásající výhra

Dne 27.11. jela Lokomotiva do Spořické arény, kde se konalo 9. a 10. kolo 3. ligy mužů.

FBC TBC 68 Ústí nad Labem – TJ Lokomotiva Louny 7:0 (2:0,1:0,4:0)

K prvnímu utkání nastoupila Lokomotiva proti vedoucímu týmu tabulky a největšímu favoritu celé

ligy. V zápasu hájil branku Loun ve své premiéře Petr Kučera, a nutno dodat, že i díky němu byla

Lokomotiva za konečný výsledek nakonec ráda. Utkání mělo po celou dobu stejný scénář. Ústecký

tým tvořil hru a snažil se kombinací rozbít obranu Loun. Lounští naopak vyráželi do rychlých

brejků, avšak bohužel nedokázali žádný využít. A protože též nevstřelili branku ani v jedné z

nabídnutých přesilovek, odešli ze zápasu s nulou na kontě. Přes konečný výsledek však panovala po

utkání v lounské kabině spokojenost alespoň s předvedenou bojovností a obětavostí.

TJ Lokomotiva Louny – FBC Vipers Most 6:5 (4:0,2:2,0:3)

Vyhecované severočeské derby, takto by se dal charakterizovat zápas proti mosteckým Vipers. V

důležitém utkání začala Lokomotiva ničit svého dlouholetého rivala hned od začátku a po první

třetině vedla 4:0. Postupně se trefili Herink, Kapucián, Kinšt a hrající trenér Svoboda. Ale přišla

druhá třetina a Louny nechaly soupeře přičichnout k vůni gólového úspěchu. I když se na 6:1 trefili

podruhé Herink a Svoboda, a zdálo se rozhodnuto, Most dvěma góly snížil na 6:3. Třetí třetina pak

vytrestala Lokomotivu z přílišného uspokojení. Lehkost z první části byla pryč, hra se za přihlížení

rozhodčích velmi přiostřila a z hřiště na florbal se stalo bitevní pole. Most postupně třikrát skóroval

až dvě minuty před koncem svítil na ukazateli stav 6:5. Lounští v tyto okamžiky pouze bránili

území před brankou a i s trochou štěstí již neinkasovali a vybojovali cennou výhru.