Čtyřbodové Louny!

Louny - úvodní turnaj přinesl dvě zajímavá a pro naše florbalisty i úspěšná utkání!

FBC Anus Kadaň DDM B – TJ Lokomotiva Louny 4:4 (2:0, 1:2, 1:2)
V prvním utkání letošního ročníku nastoupila Lokomotiva proti kadaňským a nezačala vůbec dobře, když první dvě vážnější akce soupeře skončily v naší brance. Louny měly po většinu času míček na svých hokejkách, ale šancí si vytvořily jako šafránu. Hned v úvodu druhé třetiny bylo ještě hůř, když po dorážce ze vzduchu prohrávali naši borci již 3:0. Prapor Lokomotivy začal posléze zvedat Herink. Nejprve dvěma góly zkorigoval stav utkání a v úvodu třetí části hry bylo po faulu na něj nařízeno trestné střílení, které proměnil Bartoš a vyrovnal tak na 3:3. Kadaň udeřila po dvou minutách znovu, avšak zlepšující se výkon lounských si alespoň bod zasloužil. Obzvláště když gólman Gieszmann předvedl několik bravurních zákroků, kdy míčku scházely už jen centimetry ke zdolání brankové čáry. Ve vlastním oslabení tak pláchl Herink, oběhl branku, naservíroval gól Svobodovi a bod byl na světě.

Branky: 2x Herink (Bartoš, Stránský), Bartoš (TS), Svoboda (Herink)
Gólman: Gieszmann

TJ Lokomotiva Louny – SK Bivoj Litvínov Mladé Pušky B 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
Lokomotiva nastupovala do druhého zápasu s respektem, tým Litvínova měl ve svém středu několik ostřílených florbalistů. Na hostující střídačce navíc v roli trenéra působil bývalý lounský kouč Zelenka. Uplynulo jen něco přes minutu hry, když Svoboda střelou z levého křídla poslal Louny do vedení, které posléze ještě navýšil Kinšt. Ve druhé třetině působili naši hráči trochu ospalým dojmem a Litvínov toho dokázal využít a vyrovnat na 2:2. Závěrečnou třetinu Lokomotiva však zcela ovládla. Pozorně bránila, nepouštěla soupeře na dostřel své branky a často vyrážela do nebezpečných protiútoků, které také dokázala patřičně využít. Jestliže se v prvním zápase prosazovala zejména zkoušenější lajna ve složení Stránský, Svoboda, Herink, Beníšek, Bartoš, pak tomuto utkání dominovala pětka borců ve složení Kinšt, Pihrt, Paseka, Čížek, Prokeš. Předvedli několik krásných akcí, kdy zcela rozebrali obranu hostí. Branky vsítili Čížek, 2x Kinšt a Paseka. Druhý letošní zápas tak přinesl jednoznačnou výhru a tři body tabulky 3. ligy mužů.

Branky: Svoboda (Bartoš), Kinšt (Pihrt), Čížek (Kinšt), Kinšt (Čížek), Paseka (Pihrt), Kinšt (Pihrt)