3 body z Velebudic

Na první letošní turnaj se Lokomotiva vydala do Velebudic, kde se utkala s týmy Litvínova a České Lípy.

SK Bivoj Litvínov B – TJ Lokomotiva Louny 8:4 (5:1, 2:1, 1:2)

Prvním letošním soupeřem byl lounským hráčům litvínovský „B“ tým posílený o několik borců s prvoligovými zkušenostmi. Tento fakt se začal projevovat již v úvodních minutách, Lokomotiva prohrávala v půli první třetiny již o čtyři branky. Korigovat stav se povedlo Herinkovi a další šance přišla hned vzápětí, Stránský však nedotáhl trestné střílení do úspěšného konce. Udeřilo na druhé straně a Litvínov tak měl na konci první části hry pohodlný náskok. Hned v úvodu druhé třetiny zkompletoval hattrick exlounský Zelenka, akcie Lokomotivy tak dopadly na dno. O jedinou úspěšnou trefu druhé třetiny se přesilovkovým gólem zasloužil Svoboda. Když pak ještě Litvínov dokázal zužitkovat trestné střílení, zdálo se být o dělbě bodů rozhodnuto. V poslední části hry se dokázal dvakrát prosadit Vitoušek, na zdramatizování zápasu to ale nestačilo. Litvínovští dobře potrénovali, „prvoligová“ lajna vstřelila všechny góly ze hry.

TJ Lokomotiva Louny – FBC Česká Lípa B 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Ve druhém klání čekal na Lokomotivu tradičně silný celek, jehož barvy však hájilo pouze 7 mužů. Ke slovu se tak mohl dostat forčekink první pětky, který byl proti Litvínovu neúčinný. Již ve druhé minutě proměnil tlak Loun Svoboda. Českolipští nesložili zbraně a dokázali srovnat stav na 1:1. Další branka v úvodní třetině již nepadla, bylo zřejmé, že si Lokomotiva musí dát pozor na rychlé protiútoky svého soupeře. Postupem času se začala projevovat převaha lounských, ve druhé třetině se trefili do černého Pihrt, Stránský a Herink. Česká Lípa snižovala kuriózní brankou z rohu hřiště. Lokomotiva byla po většinu času v držení míče a i když spoustu šancí spálila, góly Prokeše a dva Cesara během třetího dějství jí zajistili klidné vítězství. Do tabulky si tak připíše 3 body za první letošní výhru.