Lokomotiva zdolala Děčín

V neděli 9. března odehráli lounští florbalisté další dvě kola Ústecké ligy mužů. V prvním nedělním utkání narazila Lokomotiva na rezervní tým z Ústí nad Labem. Lounskému týmu se hrubě nevydařil úvod do utkání, inkasoval tři branky ze tří střel na bránu (ve 3., 15. a 75. vteřině) a po minutě a půl byl zápas rozhodnutý, když Ústí vedlo 3:0. První třetinu Ústí vyhrálo 6:2 a ve zbytku utkání přidali ústečtí hráči další tři góly a Louny tak prohrály 2:9.

Hráči Loun nastoupili v druhém zápase proti Děčínu B, který ve svém prvním nedělním utkání zdolal Jazzmany Žatec 5:4. Lokomotiva přistoupila k druhému utkání zodpovědněji než k utkání s Ústím, hráči se spoléhali na kvalitní obranu a snažili si zbytečně si nekomplikovat přechod do útoku. Tento způsob hry přinesl své ovoce a Lokomotiva si vypracovala tříbrankové vedení. V závěru zápasu děčínští hráči zatlačili Lokotku do obrany a snížili její vedení jen na jednobrankový rozdíl. Lounským hráčům přálo v posledních vteřinách zápasu i štěstí, když tečovaná střela děčínského útočníka skončila na tyči. Louny tak porazily Děčín B 4:3 a připsaly si do tabulky 3 body.

Do konce sezóny odehraje lounské mužstvo ještě 6 zápasů, v nichž nastoupí proti Chomutovu, Mostu, Podbořanům, Teplicím a dvakrát proti překvapení letošní sezony, čtvrtému týmu FbK Prty z Postoloprt. "Ve hře je ještě 18 bodů a máme v závěru sezony lehčí los než v jejím úvodu. Věřím, že minimálně 12 bodů získáme a neskončíme na úplném chvostu tabulky," uvedl obránce Lokomotivy Pavel Janda.