4 body, 5x hattrick a konečné 6. místo juniorů

Dne 11. 4. 2009 čekal lounské juniory poslední turnaj letošního ročníku 3. ligy juniorů, kde se střetli s týmem Fbk Prty a 1. FBC DDM Děčín. Cílem bylo porazit Prty a pokud možno sehrát kvalitní výsledek s Děčínem.

TJ Lokomotiva Louny : Fbk Prty 19:1 (5:1, 2:0, 12:0)

Zvítězit v tomto zápase proti 5 hráčům Prtů bylo povinností a znát to bylo ihned po úvodním vhazování - 1:0. První třetina se hrála v útočném duchu Loun a výsledek se vyšplhal na 4:0 během 4 minut. Prty vstřelili branku v další minutě po nedůrazu lounských obránců, ale to byl jejich jediný střelecký úspěch.
Druhá třetina přinesla pouze dvě branky, začalo se hrát více individuálně což nepřineslo úspěch. Výsledkem individuálních akcí bylo možná zbytečné vyloučení dvou lounských hráčů zároveň a následné oslabení 5 na 3 ve prospěch soupeře. Tentokrát však lounská defenzíva zapracovala na výbornou a skoro se povedlo vstřelit branku ve dvojnásobném oslabení.
V poslední části zápasu už soupeř fyzicky naprosto nestíhal a Louny tuto třetinu pojali jako malý trénink, skóre narůstalo až na nezvyklých 19:1. Tento výsledek asi můžeme považovat za rekordní výhru, které se v Lounech kdy dosáhlo. Za zmínku určitě stojí 4 zkompletované hattricky a také to, že každý hráč Loun si do osobních statistik připsal minimálně 1 bod.

Branky a asistence: 1., 4., 10., 29. M. Čížek (2x M. Paseka, - , D. Paseka), 3., 34., 36. T. Princ (M. Čížek, M. Kinšt, - ), 16., 29., 35. D. Kos (-), 29., 33., 34. J. Novák (2x M. Čížek, T. Princ), 4., 11. M. Paseka (-), 30., 31. D. Paseka (M. Čížek, T. Princ), 35. M. Kinšt (D. Kos), 38. P. Hloucha (M. Paseka)
Vyloučení: 2:0 Využití: 0:0

TJ Lokomotiva Louny : 1. FBC DDM Děčín 6:6 (2:2, 3:2, 1:2)

Poslední zápas sezony se sehrál se silným týmem z Děčína. Začátek utkání byl herně vyrovnaný, ale zlom přišel až na konci třetiny, kdy Děčín vedl o dvě branky. Utkání vzal do svých rukou M. Paseka a ještě do konce třetiny srovnal na 2:2.
Druhá třetina byla pro diváka určitě velice zajímavá, Louny vedly 3:2, Děčín srovnal a v zápětí otočil, Louny srovnaly a koncem druhé třetiny byly Louny o jednu branku šťastnější.
Třetí třetina znamenala drtivý nápor Děčína, který vyústil ve vyrovnávací branku. V posledních 3 minutách se divákům v hale naskytlo celkem zajímavé drama, Děčín se dostal do vedení a Lounům tak zasadil příliš přísný trest za dnešní skvělý výkon. Ovšem minutu před koncem na sebe vzal všechnu odpovědnost T. Princ a srovnal na konečných 6:6. V závěru Louny ještě ubránili přesilovku soupeře a mohli se radovat z dalšího získaného bodu.

Branky a asistence: 9., 13., 25., 25. M. Paseka (1x M. Čížek), 16. M. Čížek (-), 35. T. Princ (-) Vyloučení: 1:1 Využití: 0:0