100% bodový zisk starších žáků!

Další florbalový víkend připravil lounským Starším žákům oba soupeře z Ústí nad Labem. Nejdříve

favorizovanou FbC Victorii Ústí nad Labem a poté rezervu druhého ústeckého týmu USK Slávie Ústí nad

Labem white. Hráči Loun, oproti poslednímu turnaji značně posíleni, podali velmi dobrý výkon zejména

v prvním utkání. Výsledkem tohoto hracího dne jsou první dvě výhry Loun a výrazný posun v tabulce.

FbC Victoria Ústí nad Labem - TJ Lokomotiva Louny 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Lounští začali zápas proti Viktorce bez respektu a hned ve druhé minutě slavili první střelecký úspěch

v podání Helšuse. Viktorka zabrala a během dvou minut srovnala krok, tento stav pak vydržel až do

konce první třetiny. Druhá třetina znamenala dotahovaní ze strany Loun. Nejdříve se Ústí podařilo

odskočit o jednu branku v polovině třetiny, ale díky další trefě Helšuse byl stav opět stejný. Blížil

se konec prostřední části, když si úspěch připsali opět ústečtí hráči, ale nevídaná lounský bojovnost

nedovolila zle vyhlížející stav a Marek na konci třetiny určil třetí nerozhodný stav. To bylo asi vše ze

strany Viktorky, dále se prosazovali už jen hráči Loun. K výhře zavelel nádhernou střelou Špička, o chvíli

později dokonal hattrick Helšus a ústecké naděje pohřbil v poslední minutě Köchrt. Celé utkání podpořil

skvělým výkonem brankář Frajt.

Branky Loun: 2., 21., 33. Helšus (bez asistencí), 25. Marek (Vostrý), 29. Špička (Dušek), 38. Köchrt

TJ Lokomotiva Louny - USK Slávie Ústí nad Labem white 6:5 (3:0, 2:2, 1:3)

Druhý zápas proti rezervě USK se začal vyvíjet velice dobře pro Louny, kdy po trefách Helšuse, Marka

a Bočánka vypadalo Ústí na „ručník“, ale opak byl pravdou. První třetina skončila stavem 3:0 pro Louny

a jak je v Lounském zvyku, když se vede, tak se dělají chyby. Ve druhé třetině hrálo Ústí stále svou

únavnou hru ve stylu nenapadání, ale když se dostalo do útoku, bylo zle. Nejdříve se přiblížilo na rozdíl

dvou branek, Louny pak odskočili až na rozdíl 5:1 díky trefám Marka a Khýna. Louny nakonec v této

třetině inkasovali ještě jednou a před poslední částí bylo skóre 5:2. Jenže ve třetí části se začali dít věci,

Ústí snížilo, v zápětí pro Louny dovršil hattrick Marek a pak se hřiště proměnilo v ústeckou střelnici.

V polovině závěrečné třetiny se Ústí přiblížilo na rozdíl jediné branky a Louny nevěděli co s ústeckými

nájezdy dělat. Nakonec však spravedlnost vzala za své a Louny si udrželi jednobrankový náskok, který

jim vynesl druhou letošní výhru.

Branky Loun: 5. Helšus, 8., 21., 28. Marek (Helšus, Köchrt), 13. Bočánek (Köchrt), 25. Khýn

(Marek)

Sestava: brankář: Frajt – obránci: Dušek, Helšus ©, Špička – útočníci: Vostrý, Khýn, Bočánek, Köchrt,